ENG

Hakkımızda
HAKKIMIZDA

Yurdakul Mühendislik kurulduğu 1991 yılından bu güne kadar ulusal ve uluslararası alanda dönüm noktası oluşturan projelerde ekibin bir üyesi olarak yer almayı kendisine şiar edinmiştir.

Şirket, 1991 yılının Ekim ayında Mehmet Sabri YURDAKUL tarafından kurulmuştur. Mehmet Sabri YURDAKUL proje ve inşaat alanındaki 15 yıllık tecrübesini, oluşturduğu yeni ekip ile birlikte ilerilere taşımayı hedeflemiştir. Mehmet Sabri YURDAKUL önderliğindeki ekip, hızla kurumsallaşma ve standardizasyon gereksinimlerini tamamlamış ve ilk yıllarından itibaren önemli projelerde yer almıştır.

2009 yılındaki yeniden yapılanma sürecinde Mehmet Sabri YURDAKUL, şirket müdürlüğü görevini 1992 yılından beri şirket bünyesinde çalışan Özgür ULUPINAR’a devretmiş ve kurucu danışman statüsü ile çalışmalarına devam etme kararı almıştır. 2004 yılında ekibe katılan Kemal ARI’nın da 2011 yılında ortaklığı ile Yurdakul Mühendislik elektrik tasarım ve danışmanlık sektöründe 20 senelik tecrübesini yeni kuşaklara aktarmaktaki başarısını göstermiş ve kurumsallaşma sürecinde önemli bir adım daha atılmıştır.

Şirketimiz ilk günlerinden itibaren Türkiye içinde ve dışında örnek gösterilen hastane, havalimanı, alışveriş merkezi, ofis binaları, yüksek yapılar, devlet yapıları, eğitim yapıları ve HES projelerine imza atmıştır. Sürekli olarak yenilikleri takip eden ve uluslararası projeler üreten Yurdakul Mühendislik TS (Türk Standartları), EN-IEC (Avrupa Normları), NFPA (ABD Standartları), BS (İngiliz Standartları) ve SNiP (Rusya Standartları) konusunda uzmanlık kazanmıştır. Üstlenilen projenin gereksinimleri doğrultusunda yeniden öğrenme ve öğrendiğini uygulama konusunda çok atik davranabilen dinamik ve köklü bir ekip oluşmuştur. Ekip üyelerinin İngilizce ve Rusça dillerine hakimiyeti sayesinde uluslararası ekipler (yabancı mimar ve mühendislik grupları) ile başarılı çalışmalar ortaya çıkmıştır.

İnşaat sektöründeki gelişmeler ve küresel ısınmanın bir yansıması olarak son beş yıl içinde şirketimiz sürdürülebilirlik kavramı üzerinde yoğunlaşmıştır. Tasarım ekibi ile bütünleşik ve entegre tasarım ilkelerine uygun enerji tasarrufu, otomasyon ve yenilenebilir enerji kaynakları konusunda uzmanlaşma gerçekleşmiştir.

Yurdakul Mühendislik teknik ve destek personeli ile birlikte iki ayrı ofiste toplam 22 kişilik bir ekip ile hizmet vermektedir.

Yurdakul Mühendislik elektrik tasarım ve danışmanlık hizmetleri konusunda sizlerle ortak çalışmaktan onur duyacaktır.

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır